Kategorie: 2009-10

Malí informatici

Deváťáci se stali učiteli na jednu hodinu svým mladším spolužákům z první třídy. Společně šli do počítačové učebny, aby prvňáky seznámili se základy práce s počítačem. Zde je několik názorů žáků devátých tříd.

• Důležité pro naši komunikaci bylo se s nimi seznámit. Obávali jsme se, že je to nedokážeme naučit, ale ukázalo se, že prvňáčci jsou velmi šikovní a učenliví.
  • Děti jsme učili rádi, a i když to chtělo pořádnou dávku trpělivosti, velmi nás to bavilo.
  • Ukázalo se, že zapnout počítač zvládne každý, ale u přihlašování už nastaly menší komplikace.
  • Byl bych rád, kdybychom je učili častěji, a ještě radši, kdybychom pokaždé dostali jedničku.
  • Učili se velmi rychle, což bylo dobře. Poté jsme ustoupili a dívali se, jak pracují. Myslím, že jsme je to naučili dobře.
  • Jednu chvíli jsem si dokonce říkal, že by mohli učit oni nás. Teď už jenom doufám, že to, co jsme je naučili, jim bude k něčemu dobré a hned to nezapomenou.
  • Učit malého prvňáčka byla zábava, ale i zkušenost.
  • Až jsem se sám divil, jak jim to šlo, rozhodně je za to chválím.
  • Tato společná akce nejstarších s nejmladšími byla povedená a myslím, že se všem líbila.
  • Nakonec si všichni stoupli do řady, aby si nás ještě jednou prohlédli. Poté něco zamumlali a všichni odešli.
  • Někteří prvňáčci nám poděkovali, že jsme je to dobře naučili.
  • Z hodiny máme dobrý pocit, dokonce nám i zamávali.

Žáci devátých tříd

1 / 2021