Kategorie: 2009-10

Taneční soutěž

Naše škola každoročně pořádá spoustu soutěží pro žáky ze všech tříd. Každý se může přihlásit do pěvecké, recitační nebo jakékoliv jiné soutěže, kterou naše paní učitelky a páni učitelé organizují. Každý může ukázat svoje schopnosti a své doma připravené vystoupení předvést.

Letos nás ale učitelský sbor překvapil. Uspořádala se první soutěž v tanci. Zúčastnit se mohl každý od první až do deváté třídy. Odvážlivci si vybrali písničku, na kterou by chtěli tancovat a nacvičili si svůj taneček. Přihlásili se u paní učitelky Hřavové a pak už jen trénovali a trénovali, aby jejich představení bylo co nejdokonalejší.
Tancovat mohl každý sám nebo ve skupince. Naší soutěže se letos zúčastnily jen dívky, ale doufáme, že další roky se to bude jen a jen zlepšovat a budou se přihlašovat i chlapci a počet tanečníků se zvýší. Žačka, která tancovala sama, se našla jenom jedna, zbytek dívek tancoval po dvou a více.
Když nastal den možností ukázat své nadání, většina přihlášených byla nervózní. Doba od přihlášení uplynula jako voda a pondělí 26. dubna 2010 bylo tady. Ve 13:00 už všichni seděli na židličkách ve školní družině a čekalo se na zahájení. Ten, kdo chodí do družiny a nebyl přihlášený v soutěži, se mohl přijít podívat na talenty naší školy, takže i spousta diváků podporovala žáky.
Paní učitelka Hřavová nás přivítala a soutěž začala. Začínalo se od prvních tříd a postupovalo se výš. Ti, kdo byli na řadě, si stoupli před všechny zúčastněné, paní učitelka pustila písničku a tanečníci se nám předvedli v plné své kráse. Každý taneček byl odměněn potleskem. Odvážlivci se našli hlavně na prvním stupni, z druhého stupně jenom v osmé třídě.
Poté, co každý zatancoval a předvedl, co uměl, naše porota, která bedlivě pozorovala každý náš krok a pohyb, se odebrala pryč, aby spravedlivě rozhodla o umístění. V porotě byly paní učitelky Monika Hřavová, Jana Čechová, Marie Švehlová a Marie Hrbková. Přišel se na nás taky podívat pan ředitel Libor Hrbek. Naše výkony se mu líbily a byl rád, že má ve škole takové talenty. Všechno fotil a dokumentoval.
Porota vyhodnocovala velmi rychle, ale všichni byli strašně nervózní, takže si navzájem říkali, jak jejich tanec vypadal a vzájemně si svá vystoupení chválili. Mezitím, co porota byla pryč, hlídala nás paní vychovatelka Peltanová.
Po chvilce byla naše porota zpátky a my jsme opět utichli. Nastalo vyhodnocování výsledků. V místnosti bylo velké napětí a každý pozorně naslouchal slovům paní učitelky. Každý dostal spravedlivou odměnu a nakonec jsme si všichni zatleskali. Paní učitelky nás všechny chválily a děkovaly za naši účast. Ale děkovat jsme měli spíš my za to, že jsme měli možnost se předvést a být odměněni.
Všichni tancovali nádherně a nikdo to nespletl. Všechna vystoupení byla pečlivě připravena a dali jsme do toho všechno, co jsme mohli. Všem se to moc líbilo a těšíme se na příští rok, už na druhou taneční soutěž. Všichni doufáme, že už se příští rok nebudeme tolik bát, že se nás  tanečníků najde ještě víc než letos a že se mezi námi objeví i chlapci, kteří nám ukážou, že tancování není jenom pro dívky, ale i pro ně.
Všichni děkujeme účastníkům taneční soutěže. Děkujeme za odvahu a že jste se nebáli a nacvičili jste si taneček, který jste nám pak předvedli. Také děkujeme naší skvělé porotě, že všechno pozorně sledovala a spravedlivě ohodnotila naše výkony. Děkujeme panu řediteli, že celou naši soutěž fotil. Děkujeme divákům, že se na nás přišli podívat, podporovali nás, viděli, že tato soutěž byla skvělá a příští rok se třeba taky přihlásí.
Děkujeme všem, zase příští rok.
Kateřina Zlatušková

1 / 2021