Kategorie: 2014-15

Pohádkové spaní ve školní družině

V letošním roce se již po jedenácté konala akce „Spaní ve školní družině“. Akce se zúčastnilo 33 dětí z červené a zelené družiny. V pátek jsme se sešli v 16:30 hod. a ubytovali se ve školní družině. Akce začala „Pohádkovou diskotékou“ pro děti celé školy.

Místo večeře jsme si opékali buřty. Večer děti v jídelně plnily kvíz pohádkových bytostí a zhotovily si „večerníčkovské“ čepice. Po odtroubení večerky pro ně byla ještě připravena stezka odvahy. Noc děti strávily ve školní družině, což je pro děti nezapomenutelný zážitek. Po ranním budíčku děti posnídaly pohádkové buchty a vydaly se za slíbeným překvapením. Byl pro ně připraven „Pohádkový les“, který vedl do Bukovice.  Na stanovištích, kde byly maminky a babičky dětí převlečené za pohádkové bytosti, děti plnily úkoly. Všichni byli překvapení, že zde byly jejich babičky a maminky, což bylo do této doby velké tajemství. V lese, na konci putování, na ně čekala Maková panenka, která dětem ukryla poklad, který hlídal pirát. Po nalezení pokladu děti stavěly domečky z přírodnin, kde si procvičovaly svou zručnost a nápaditost. Vyvrcholením akce byl zpěv písničky Večerníček s hudebním doprovodem pana učitele Martinů. Stylové čepice „Večerníčka“ dotvářely atmosféru a stejně i obrázky Večerníčka, které děti vystavily v oknech školy. Mezi dětmi i rodiči panovala skvělá nálada, která byla odměnou pro organizátory této akce. Už teď se těšíme na další ročník.

3 / 2019
Dnes je 25. 3. 2019