Kategorie: Mateřská škola

Zima ve školce

Po vánočních prázdninách na děti čekala ve školce rytmická show, kde měly možnost si zazpívat a zatančit na písně známých pohádek.

Hned v druhém týdnu začaly přihlášené děti jezdit do Telče na kurz bruslení „Děti do bruslí“. Absolvují deset lekcí a na konci března, kdy kurz končí, určitě ze všech budou nadějní krasobruslaři.
V neděli 14. ledna v KD Jilem pro děti všichni zaměstnanci MŠ připravili „Večerníčkovský karneval“. Děkujeme bývalým zaměstnankyním za pomoc v průběhu karnevalu, všem sponzorům a p. Hybáškové za bezplatný pronájem sálu.
Ve školce měli rodiče možnost svým dětem nechat vyšetřit zrak (screeningovým vyšetřením). Více než polovina rodičů tohoto vyšetření využila.
Na konci ledna přijel do školky pan Hořák se svými zvířátky a děti poznaly např. fretku, ježka, oblovku žravou, užovku tygří a sýčka.
V druhém pololetí do školky dorazila chřipka a potrápila nejen děti, ale i dospěláky. V době jarních prázdnin byl provoz MŠ přerušen z důvodu velké nemocnosti dětí.
V průběhu února školka žila pohádkami, a proto jsme rádi uvítali „Divadlo dokola“, které dětem zahrálo krásnou loutkovou pohádku „O princezně na hrášku“.
O dalším dění v MŠ zase příště.