Anglické divadlo s rodilým mluvčím

V pondělí 4. 2. 2019 k nám do školy přijelo anglické divadlo jednoho herce „Dr. Klutz“. Představení s názvem „The cooking show“ zhlédli žáci 1.-4. ročníku. Pan Klutz si připravil zajímavé rekvizity a vtáhl děti do děje. Žáci si tak hravou formou zopakovali slovní zásobu o jídle, především z čeho se peče dort a s učiteli anglického jazyka mohli využít pracovních listů, které jsou ke každému programu k dispozici.

Žáci 5.–9. ročníku zhlédli představení s názvem „The Australian show“, ve kterém se dozvěděli mnoho zajímavostí o Austrálii – o původních obyvatelích, známých osobnostech, o podnebí a zvířatech zde žijících. Vyzkoušeli si hudební nástroj zvaný didgeridoo a ochutnali australskou pochoutku Vegemite – což je slaná hnědá pomazánka, kterou si dávají na toasty k snídani.

Reakce některých žáků 5. ročníku:

„Dr. Klutz si pro nás připravil anglické divadlo. Je to Australan, ale už nějakou dobu žije u Prahy. Hrál na nějaký nástroj, byla to nejspíš trubka a znělo to hrozně divně…“, „kdo chtěl, mohl si nástroj vyzkoušet“.

„Pan Klutz nám dal ochutnat Vegemite. Vypadalo to jako něco mezi marmeládou a Nutellou. Hrozně to smrdělo a když jsem to ochutnala, bylo to hrozně slané…“, „ byla to divná omáčka, která chutnala jako sójová omáčka…“

„Nejdříve nám pan Klutz promítl video o Austrálii. Potom nám ukázal bumerang, naznačil, že ho na nás hodí, tak jsme se lekli, ale nehodil…“, „bumerang slouží k lovu zvěře.“

„Trošku jsem tomu rozuměl, představení se mi líbilo.“

3 / 2019
Dnes je 25. 3. 2019