Den dětí 2019

Na letošní oslavu dne dětí si mohla každá třída zvolit vlastní program. Protože nám přálo počasí, všichni zvolili pobyt v přírodě. O tom, že si tento den všechny děti opravdu užily, svědčí následující příspěvky.

V pátek ráno 31. 5. jsme se všechny děti z 1. až 3. ročníku shromáždily ve třídě a utvořily 21 družstev. Každé družstvo tvořil jeden prvňák, druhák a třeťák. Ten dělal kapitána a zapisoval odpovědi na papír do připravené tabulky. Na respiriu a školní zahradě bylo pro nás připraveno osmadvacet stanovišť se zajímavými úkoly. Luštili jsme různé hádanky, poznávali rostliny, hledali dvojice, které k sobě patří atd. Když jsme měli všechno splněné, odevzdali jsme vyplněný papír paním učitelkám. Ty vše opravily a vyhodnotily. Všichni dostali nějakou cenu. Moc jsme si to užili. žáci 3. ročníku

Den dětí se čtvrťáky jsme využili na dopravním hřišti, kde proběhl první ze dvou čtyřhodinových bloků k získání průkazu cyklisty. Procvičovali jsme pravidla silničního provozu na hřišti a potom jsme projeli na kolech okruh ze Studené do Klátovce a přes Horní Pole a lyžařský vlek zpět na dopravní hřiště, kde čekali a jezdili s paní asistentkou ti, kteří si na vyjížďku netroufli. Počasí bylo pěkné a výlet se všem líbil.

Den dětí 5.ročníku se letos uskutečnil netradičně. Žáci 8. ročníku si pro ně přichystali stanoviště s vědomostními i pohybovými úkoly cestou do Bukovice, kde skupinky nakonec stavěli lesní domečky. Byly vyhlášeny tři skupiny s největším počtem bodů, které obdržely věcné ceny a každý dostal i něco sladkého. Počasí nám přálo a den jsem si venku všichni užili.

V rámci dětského dne se šestá třída vydala prožít dopoledne na fotbalové hřiště. Počasí nám opravdu přálo, proto jsme mohli vyzkoušet hodně aktivit. Zčásti žáci vymýšleli své vlastní hry, rozdělovali se různě do skupin podle svých preferencí, zčásti jsme pro ně připravili socio-psychologické hry, při kterých museli spolupracovat, rozhodovat se nebo argumentovat. Kluci preferovali zejména fotbal, střílení na branku, u děvčat převládalo tahání lanem, házení míčem, ale i různé běhací hry. Od nás poté dostávali za úkol například vytvořit sousoší na dané téma (příprava hamburgerů, fotbalový zápas atd.), hledání se beze slov nebo měli možnost si vyzkoušet řešení problematických situací ve třídě prostřednictvím řízené diskuse. V průběhu těchto aktivit si opekli špekáček a celé dopoledne zhodnotili napsáním svého názoru na papírek. Den považuji za vydařený, žáci spolu byli jinde než ve škole a v jiných než klasických situacích.

Den dětí oslavila naše 7. třída pobytem v přírodě. Počasí bylo jako „na objednávku“, takže jsme s veselou náladou vyrazili hned po osmé hodině ven. Cestu nám zpestřovalo plnění různých úkolů, které nám nachystaly naše paní třídní učitelka Andrašková s paní asistentkou Sekaninovou. Losem jsme byli rozděleni do čtyř družstev a na osmi stanovištích se každé družstvo snažilo nasbírat co nejvíce bodů. Úkoly byly různorodé. Ze zdravovědy, z přírodopisu, ze zeměpisu, z dopravní výchovy nebo třeba z orientace podle mapy a hodu na cíl. Dostali jsme i úkol, který byl napsán Morseovou abecedou. Ačkoliv složení družstev bylo náhodné a ve skupině se vždy nesešli nejlepší kamarádi, přesto jsme pracovali kolektivně a každý se snažil svému družstvu vědomostmi a dovednostmi „nahnat“ co nejvíce bodů. Ve stejně dobré náladě, jako jsme odcházeli, jsme se vrátili a ve škole nás čekalo vyhodnocení, drobný dárek a sladká odměna od naší paní učitelky. Druhou odměnou byla od ní pochvala, že jsme se během vycházky hezky chovali a že s námi byla velmi spokojená. Nezbývá než si přát, aby se nám to dobré chování dostalo „do krve“ a v 8. třídě, aby s námi naše paní učitelka zažívala více radostí a méně starostí.

Dne 31. 5. jsme my, osmá třída, organizovali program pro pátou třídu. Dlouho jsme uvažovali, ale nakonec jsme vymysleli šipkovanou s různými stanovišti. Byly tam různé pohybové i vědomostní aktivity, a nakonec stavěli páťáci domečky pro skřítky. Dětem jsme na kartičky zapisovali body a tým s nejvyšším počtem vyhrál. Moc jsme si to užili a doufáme, že pátá třída také. Tereza Svobodová a Karolína Doskočilová

Žáci 9. ročníku oslavili Den dětí výletem linkovým autobusem do Telče. Nejdříve navštívili Věž Svatého Ducha, náměstí, zámecký park a nakonec pizzerii. Všem moc chutnalo a dobře se pobavili. Výlet se vydařil.

9 / 2019
Dnes je 22. 9. 2019