Kategorie: Zahraniční spolupráce, Ze života školy

Indián z Jižní Ameriky v naší škole

Dne 13. 11. 2013 přicestoval do České republiky chlapec z Jižní Ameriky OMAR PUNTACA MAMANI. Je to 11letý indián ze státu Peru, který žije se svojí rodinou v malé horské komunitě v nadmořské výšce téměř 4 000 m. Z pohoří And do naší země přijel na základě pozvání na dobu 3 měsíců.

V tomto ročním období panuje v Peru období dešťů a děti tam mají školní prázdniny, proto Omar školní docházku ve své vlasti nezamešká. Omar je vynikajícím žákem a jeho největším přáním je studium na vysoké škole. Hned po příletu se stal hostem naší školy, kde se zúčastňuje všech aktivit a během krátké doby se spřátelil se všemi dětmi ve třídě i ve školní družině.

Děti naší školy měly možnost seznámit se se životem jihoamerických indiánů prostřednictvím několika besed a jejich zájem o tento kontinent vzrostl stejně jako zájem rodičů našich žáků. Proto plánujeme další besedy i pro širokou veřejnost s promítáním fotografií a s vyprávěním zážitků spojených s pobytem Omara v naší škole.

Prožitek je umocněný i vánočním časem a našimi českými vánočními tradicemi, které byly pro indiánského chlapce z opačného konce světa zcela mimořádné.

Omarovi zbývá ještě splnit jeden velký sen a to vidět na vlastní oči sníh, protože přestože žije tak vysoko v horách, sníh v této oblasti nikdy nepadá. Ale vzhledem k tomu, že jeho pobyt v naší zemi je teprve v polovině, tak doufáme, že i toto jeho přání se mu do odletu splní.