Lyžařský výcvik 2019

V úterý 15. ledna jsme se spolu se sedmou třídou vydali na vlek, abychom začali náš lyžařský výcvik, který v pátek končil.

Každé ráno jsme si v učebně fyziky udělali docházku a povídali jsme si o lyžování, běžkování o mazání lyží a nakonec i o závodech. První den jsme byli všichni natěšení. Také se pořád ozývalo:,,Já už to neumím!'' nebo ,,Já jsem na tom nikdy nestál!'' První den na svahu někteří padali a někteří už jezdili jako draci. Učili jsme se jezdit pomalu pluhem a brzdit. Někteří skončili málem v potoce, který byl pod svahem.

Byli jsme rozděleni na tři skupiny. První (nejlepší) už jezdila nahoru vlekem a sjížděla dolù. Druhá a třetí skupina, ti horší, kteří na tom stáli poprvé nebo co to zapomněli, se učili chodit stromečkem po kopci nahoru a seznamovali se s lyžemi. První skupinu měl na starost pan učitel Kotoun, se kterým byla sranda. Druhou a třetí skupinu si střídaly paní uèitelka Hřavová a paní učitelka Andrašková.

Ti, kteří se to naučili nebo to už uměli, tak poslední den závodili. Jeli jsme slalom a většinou nikdo nespadl, kromě dvou žákù, kteří spadli, ale nic se jim nestalo, takže príma.

Všichni jsme si lyžařský výcvik moc užili. Užili jsme si zábavu při pádech, ale hlavně jsme se naučili lyžovat.

4 / 2019
Dnes je 21. 4. 2019