Kategorie: Zahraniční spolupráce, Ze života školy

Návštěva z družební rakouské školy

Ve dnech 19. – 21. května 2014 se uskutečnil již 20. družební výměnný pobyt s rakouskou školou z Luftenbergu. Na třídenní pobyt do Studené přijelo 22 dětí a 2 učitelé. Do výměnného pobytu byl i z naší strany zapojen stejný počet dětí.

V pondělí po příjezdu následovalo přivítání s krátkým hudebním programem a poté odchod na oběd. Na odpoledne byla naplánovaná návštěva uměleckého kováře Alfreda Habermanna v Klátovci, prohlídka Telče, výstup na městskou věž a zastávka u památné lípy v Práskolesích.
V úterý dopoledne probíhala společná výuka, kdy se děti zúčastnily tělesné výchovy, výtvarné výchovy a vyzkoušely si v praxi hašení ohně za asistence místních hasičů. Dopolední výuka byla zakončena společným nácvikem country tance pod vedením pana Jiřího Skácela. Po obědě odjely české i rakouské děti zapojené do výměnného pobytu do lanového centra ve Lhotce.
Středeční program byl zahájen exkurzí ve Stylu a návštěvou Obecního úřadu ve Studené. Potom následoval kulturní program, předání cen za soutěže, darování společně vytvořených obrazů a rozloučení. Po obědě odjely už jenom rakouské děti na Červenou Lhotu a do Jindřichova Hradce.
Chtěli bychom ještě jednou poděkovat rodinám, které se staraly o svěřené děti z Luftenbergu.