Projekt "Obědy pro děti"

Vážení rodiče, v tomto školním roce jsme se přihlásili k projektu Obědy pro děti. Projekt Obědy pro děti je jedním z projektů obecně prospěšné společnosti WOMEN FOR WOMEN, o.p.s., která pomáhá ženám (popř. mužům) s dětmi, které se ocitly v tíživé životní situaci, kterou nedokáží vlastními silami řešit, ale aktivně přistupují k řešení svých problémů. Detailnější informace o společnosti a jejich dalších projektech naleznete na www.women-for-women.cz. Další informace v pokračování článku.

Cílem projektu Obědy pro děti je pomoci dětem, které se ocitly v takové životní situaci, kdy si jejich rodiče nemohou dovolit zaplatit jim obědy ve školních jídelnách. Dětem, jejichž situace je dlouhodobá, které nemají vidinu zlepšení situace, a pro které mohou být obědy ve školní jídelně mnohdy jediným, pravidelným teplým jídlem, ač se rodiče tuto situaci snaží řešit.

Pomoc je poskytována přímo prostřednictvím základních škol na základě darovací smlouvy tak, aby se obědy dostaly opravdu k dětem, nezkomplikovalo to ještě více situaci jejich rodičů a pomoc nemohla být zneužita. Projekt je celorepublikový a může se do něj přihlásit jakákoli základní škola z České republiky.

Projekt Obědy pro děti není „pouze o jídle", ale pomáhá dětem ve dvou důležitých aspektech.

1. Stravování ve školních jídelnách zajišťuje dětem pravidelnou, vyváženou a teplou stravu.
  2. Ovšem je také důležité, že pokud dítě nechodí na obědy do školní jídelny z finančních důvodů, bývá vyčleněno z kolektivu svých spolužáků.

Vyzývám Vás rodiče, kterých by se tato pomoc týkala, abyste podali svou žádost buď třídnímu učiteli vašeho dítěte, nebo přímo v kanceláři základní školy do 5. prosince 2018.

Děkuji za spolupráci.                                       Mgr. Jitka Bučinová

12 / 2018