Kategorie: Zdravotnický kroužek, Ze života školy

Soutěž mladých zdravotníků 2017

Dne 25. dubna 2017 se 2 skupiny zdravotníků úspěšně zúčastnili okresního kola Hlídek mladých zdravotníků v Jindřichově Hradci.

Setkali jsme se s transportem zraněného, kdy náš zraněný byl jeden člen družstva, dopravní autonehodou, kde jsme se museli postarat o těhotnou ženu a diabetičku, museli jsme si poradit s amputovaným prstem, nebo otevřenou zlomeninou, popáleninou, šokem, a nakonec i s bezvědomím. Pro ziskové body jsme museli odpovídat na otázky ohledně dopravy a drog a poradit si s obvazovou technikou.
Mimo soutěž jsme si mohli vyzkoušet se za 2 minuty stihnout převléknout do hasičského oblečení.
Po vyhlášení jsme měli velkou radost, protože obě družstva ze Studené obsadila medailová místa. Jedno družstvo skončilo druhé, kde L. Véghová byla kapitánka a další zdravotníci byli M. Bína, V. Tesař, A. Počátecký a V. Němec. Druhé družstvo zvítězilo, a tak postupovalo do krajského kola. Bylo ve složení: K. Jandová, J. Krizan, K. Mayerová, L. Lacinová s kapitánkou D. Waldovou.
Hned příští týden, konkrétně 30. dubna, jsme se tedy jako vítězné družstvo za Jindřichohradecký okres zúčastnili krajského kola, které se konalo v Prachaticích.
Soutěž probíhala v historickém centru Prachatic. Museli jsme improvizovaně ošetřit popáleniny, ošetřit otevřenou zlomeninu, vyražený zub, opatrně zacházet s poraněnou páteří, s bolestmi břicha a ošetřit cizinku s vymknutým kotníkem.
Pro ziskové body jsme museli opět zvládnout obvazovou techniku a transport.
Mimo soutěž jsme se dozvěděli důležité informace ohledně dárcovství krve, krevních skupin, krevního řečiště.
Nakonec jsme skončili na krásném druhém místě, takže jsme odjeli s úsměvem na tváři.
D.Waldová

print Formát pro tisk