Technické vzdělávání - příprava žáků

V letošním školním roce jsme se v rámci dlouholeté spolupráce se SSTO Dačice opět zapojili do dalšího projektu. Tentokrát se jedná o projekt ICAP, kterého se účastní žáci základních škol z okolí Dačic.

Zájemci z řad žáků navštěvují pravidelně každých 14 dnů ve středu odpoledne kroužek, na kterém se seznamují se základy programování pro NC stroje, obráběním na soustruhu a frézce a tiskem na 3D tiskárně.

Další aktivitou spojenou s projektem jsou projektové dny. Žáci 3. ročníku SSTO připravují pro členy kroužku vždy několik stanovišť. Ve škole je nejprve seznámí s jednotlivými nástroji, měřícími přístroji a jejich použitím. Na dalších stanovištích už mají připravené jednotlivé úkoly. Zde se ukáže, jak naši žáci dávali pozor a co si všechno zapamatovali. A vedou si opravdu dobře. V dílnách si pak všichni žáci pod vedením mistra a studentů učiliště vyrobili svůj výrobek ze dřeva a z kovu.

Dalším úkolem byla příprava výkresů a následná výroba podle plánku, který si žáci připravili ve své škole a pak prezentovali hotový výrobek včetně postupu výroby, použitého materiálu a nástrojů na společném setkání všech zapojených škol.

V červnu nás čeká ještě třídenní pobyt v Brně, kde pro nás budou připraveny exkurze do různých továren, technických provozů a muzeí. Protože projekt je dvouletý, už se těšíme na pokračování v dalším školním roce.

6 / 2019
Dnes je 19. 6. 2019