Třída baví třídu 2019

Tak jako každý rok uspořádali i letos žáci 2. stupně tradiční akci Třída baví třídu. Program byl bohatý a už od začátku panoval u všech stres a nervozita, ale také zvědavost, co připravily ostatní třídy. Nakonec se po počátečních technických problémech, se kterými se vypořádali Fanda Novák, Adam Barták a Pepík Dohn, začalo s jednotlivými vystoupeními.

Celým programem nás provázeli nejlepší moderátoři z celé základní školy, a to Honza Michálek a Jarda Nosil. Akci odstartovala 8. třída s živým doprovodem a zpěvem. Poté přišli na scénu naši nadaní tanečníci z deváté třídy a pobavili svou choreografií celou školu. Pokračovalo se Comebackem v podání šesté třídy. Sedmáci si pro nás připravili soutěž s novinami, kterou vyhrály holky z deváté třídy (jak jinak). S nimi se vystřídala opět osmá třída se scénkou z nemocničního prostředí. Celá jídelna se zaplavila smíchem, když na sále pacientovi odsávali krev vysavačem. Po tomto vtipném vystoupení oznámili naši moderátoři krátkou pauzu.

V další části programu zasedla za klavír naše šikovná spolužačka Evča Bínová a zahrála nám krásnou veselou skladbu Balada pro Adélku. Moderování si přišly vyzkoušet i Zuzka Podhrázská s Terkou Vaculovou. Připravily si soutěž, která se skládala ze čtyř disciplín. Do soutěže se zapojili žáci 8., 7. a 6. ročníku. I učitelé dostali možnost procvičit si své klouby ve známé dětské hře židličky. Poslední židličky se zmocnila královna naší školy, a to paní ředitelka. Po holkách opět převzali mikrofon Honza s Jardou.

Šesťáci nám předvedli svoje dovednosti v talentové show. Od sedmáků jsme se dozvěděli nové informace ze světa. Následoval osmácký kvíz v podobě hlášek z českých filmů a pohádek, do kterého se mohl zapojit úplně každý. Jedno z posledních vystoupení byla zase hra na klavír. Tentokrát nám Janča Zachová připomněla znělku z filmu Stmívání River flows in you.

Před závěrečnou písní na rozloučení všechny deváťáky včetně učitelů dojala závěrečná řeč našeho moderátora Honzy. Nakonec paní ředitelka předala některým deváťákům pochvalu, a to byl konec letošního Třída baví třídu.

Podhrázská, Bínová, Michálek, Nosil

4 / 2019