Kategorie: Zahraniční spolupráce, Ze života školy

Výměnný pobyt v Rakousku

14. října se parta odvážlivců vydala na výměnný pobyt do Rakouska. Po dlouhé tříhodinové cestě jsme konečně dorazili. Škola byla pěkná, veselá. Rakouští kamarádi nás přivítali písničkami. Po vystoupení jsme se všichni seznámili a po obědě jsme se vydali na první výlety.

Měli jsme tu čest svézt se v policejní lodi, dokonce ji i řídit, to se nejvíce líbilo především klukům a paní Andraškové. Hned po projížďce jsme šli do vodní elektrárny, tam jsme se za pomoci překladatelky paní Andraškové dozvěděli několik informací. Vrátili jsme se zpět do areálu školy a tam si nás každý odvezl domů.
Druhý den jsme všichni v půl osmé čekali u školy připraveni na výuku.  Byli jsme rozděleni do skupin a každá skupina šla na nějaký předmět (biologie, matematika, angličtina, němčina, tělocvik, pracovní činnosti). Po vynikajícím obědě jsme se opět rozloučili a jeli do počítačového centra. V počítačovém centru jsme se pobavili, něco vyrobili a měli jsme čas na projití celé budovy. Večer jsme se všichni sešli v Pizzerii. Pizzerie byla ihned plná, a proto někteří jedinci museli dlouho čekat na svou pizzu, ale i přes to se nám tam všem líbilo.
Poslední den ráno jsme šli do místní moštárny. Měli jsme tu možnost ochutnat různé mošty, tedy šťávy a v malém obchůdku koupit dárky našim rodinám. S malým zpožděním jsme dorazili do školy. Všichni jsme se shromáždily v tělocvičně, tam jsme soutěžili, hráli hry. Po napínavé hře jsme se přesunuli do knihovny, kde jsme pilovali náš program. Rakouští učitelé připravili židle, repráky, mikrofon a my se měli rozloučit. Na naše rozloučení se přišli podívat rodiče rakouských dětí a s nimi polovina školy. Zazpívali jsme pár písniček, zatancovali a vyhlásili se výsledky soutěže. Po přebrání cen jsme se s kamarády rozloučili, vzali kufry a nesedly do autobusu, Nebyl to však konec. Cestou domů jsme se stavili za skřítkama. Prohlédli jsme si jejich městečko, ztvárnění pohádek. To už byl opravdu konec. Domů jsme odjížděli plni zážitků, které ještě teď vyprávíme. Chtěli bychom poděkovat paní učitelce Andraškové a Šteflové za krásný třídenní výlet!

Vypracovala: Adéla Popelínská, Adéla Dvořáková


 

print Formát pro tisk