Závěr 1. pololetí

Čas letí a už je za námi 1. pololetí letošního školního roku. Ve středu 31. 1. dostali všichni žáci výpis z vysvědčení a deváťáci navíc přihlášky na střední školy, které musí rodiče odeslat nejpozději do 1. 3. 2018. Ve čtvrtek před jednodenními pololetními prázdninami si žáci užívali sportu a zábavy.

Sportovní soutěž

Ve čtvrtek 1. února 2018 jsme uspořádali pro žáky 1. stupně sportovní soutěž, která probíhala v prostorách tělocvičny. Žáci soutěžili v různých disciplínách, vybraných tak, aby každé dítě mělo šanci na úspěch aspoň v jedné z nich. Můžeme zmínit například hod míčkem na cíl, skákání v pytli a přes švihadlo, skok do dálky, florbalový slalom, kuželky, …
Celá soutěž trvala dvě vyučovací hodiny. Poté žáci s učiteli odcházeli do tříd, kde se vyhodnotily výsledky a následně byli odměněni ti žáci, kteří se umístili na prvních třech místech v kategorii chlapci a dívky. Každý ročník měl tedy šest vítězů.
Dětem se celá akce líbila a věříme, že už se těší na další sportovní soutěž, která se uskuteční v příštím školním roce.

Třída baví třídu pohledem účastníků

Jednoho sychravého dne se schylovalo k nejlepší a nejúžasnější akci s názvem „Třída baví třídu“ za skvělé produkce Jakuba Nezdary, dvou moderátorů: Jana Krizana a Adama Přikryla a výborných zvukařů: DJ Lukáše Kalenského a DJ Michala Bíny. Nejdříve se nám předvedla šestá třída s písní „Holky z naší školky“, poté osmá třída s písní „Když nemůžeš, tak přidej…“. Po této hudební vsuvce se představila sedmá třída se soutěží „Co na to škola“. Byl to velmi napínavý boj. A u soutěží ještě zůstaneme. Na pódium přišla Denisa Waldová a Kateřina Jandová se soutěží „Stardance s balónky“. Mohu vám říct, že jedno oko nezůstalo suché, všichni jsme se smáli. Pak byla na pódiu ohlášena dvě děvčata Vendula Slavíková a Iva Mayerová se svým gymnastickým číslem. Bylo vidět, že holky dělají gymnastiku už nějaký ten pátek. Za doprovodu hudby nám holky ukázaly nevídané vystoupení. Po gymnastice napětí zhoustlo, na řadu přišly „Nebezpečné vztahy“. To vám povídám, to byla podívaná. To, co dávají na Barrandově, byl slabý odvar toho, co nám předvedla sedmá třída. A bylo tu závěrečné číslo a tím se stal „Hříšný tanec“. V roli Patrika úžasný tanečník Jan Krizan a v roli Baby opět úžasný tanečník David Váňa. Když začali tancovat, všechny nás chytla nostalgie. Když jsme byli menší, slyšeli jsme větu „Baby nebude sedět v koutě“. To je něco jako když Julia Roberts řekla ve filmu Pretty woman „svině klouzavý“. Kluci to na pódiu rozjížděli jako Arnoštek se svou diskotékou. I přes malou chybičku se představení zdárně povedlo. No a to byl konec letošního ročníku „Třída baví třídu“.
Michal Bína

Dne 1. února se na naší škole konal naprosto jedinečný program „Třída baví třídu“ organizovaný 9. třídou. Programem nás provázeli moderátoři Adam Přikryl a Honza Krizan. Každá třída 2. stupně si připravila nějaký program pro pobavení ostatních žáků a učitelů. Představení začala šestá třída se svým kombinovaným programem. To bylo velmi zábavné. Dále pokračovala sedmá třída se známou soutěží „Co na to škola“, kde přizvali dva učitele jako kapitány a několik žáků z různých tříd. Poté účinkovali se svou scénkou „Nebezpečné vztahy“. Osmá třída vystupovala se známou písničkou a také Venda Slavíková s Ivčou Mayerovou a jejich povedeným gymnastickým vystoupením. To bylo opravdu moc hezké. Dále měla naše devátá třída soutěž, při které měla mít dvojice mezi čely balónek a musela tancovat. Na konec celého programu si naše třída připravila překvapení. Spolužáci Honza Krizan a David Váňa tancovali Dirty Dancing. Myslím si, že tento program byl opravdu povedený.
Kateřina Jandová