Zdroj: http://www.zsstudena.cz/index.php?a=2017-18/dopravni-soutez-v-dacicich-2018  •  Vydáno: 16.5.2018 10:40  •  Autor: Jaroslava Všohájková

Dopravní soutěž v Dačicích 2018

V úterý 15. 5. 2018 jsme se vypravili na oblastní kolo dopravní soutěže do Dačic. Týmy jsme složili v obou kategoriích, jak 10–12 let, tak 13–16.

Po úvodním slovu místní pana starosty a dalších organizátorů čekaly na soutěžící čtyři disciplíny: zdravověda, jízda zručnosti, jízda městem a testy. Nutno říct, že vše bylo na vysoké až profesionální úrovni, co se organizace týká. Na každém stanovišti se nacházeli skuteční odborníci na daná témata. Naše výkony byly proměnlivé; velmi se nám povedla zdravověda, ale pokulhávali jsme ve zručnosti, závěrečné testy se nám poměrně vydařily. Ukázalo se však, že jako týmu to sedlo perfektně! Při vyhlášení jsme byli překvapeni, když jsme se v mladší kategorii umístili na krásném 3. místě ze šesti týmů. Tímto umístěním jsme se kvalifikovali do Třeboně na okresní kolo. Ve starší kategorii jsme skončili na 6. místě ze sedmi účastníků. Sladkou třešničkou bylo vyhlášení nejlepších jednotlivců; zde jsme zaznamenali velký úspěch v podobě 1. místa Lukáše Brabce.
Všem žákům děkuji za hladký průběh akce a za vzorné chování a za reprezentaci na této akci.
Mgr. Ondřej Dokulil