26. 4. slavíme Den Země úklidem Studené.

Činnost červené ŠD v 1. pololetí školního roku 2023/2024

Činnost červené ŠD v 1. pololetí školního roku 2023/2024 1

Od září 2023 navštěvuje červenou školní družinu 30 dětí z 1. B a 2. A třídy. Činnost je zaměřena na plnění školního vzdělávacího programu, z něho vychází náplň každého týdne. V letošním roce jsme pojmenovali celodružinovou hru „Lesní skřítci“.

Na podzim bylo často pěkné počasí, proto jsme pobývali na respiriu školy, kde to děti velmi baví. Máme zde skvělé vybavení pro dívky i pro chlapce – fotbalové branky, basketbalové koše, pingpongový stůl, míče, houpačky, kladinu a pískoviště. Z dotačního programu „Šablony II“ jsme si pořídili nový domeček na uskladnění sportovního i hracího náčiní.

Ve třídě si mohou děti hrát různé hry, stavět ze stavebnic a vyrábět různými technikami výrobky na aktuální téma. V září to byly záložky do knih, podzimní dekorace na výstavu na OÚ, otiskovaly lupeny, malovaly muchomůrky a ježky. Společně jsme četli Pohádky skřítka Medovníčka.

V říjnu děti vyráběly draky, podzimní stromy z vlny, jablka, strašidelné dýně a také tancovaly mazurku.

V listopadu jsme se zaměřili na strašidla. V dramatické výchově jsme si zahráli pohádku o strašidlech, děti si je také vyrobily z látek a lýka. Zajímavé byly návrhy jmenovek na pokojíčky či kresba koček kamarádek. V listopadu se také odehrál turnaj v pexesu. Celé oddělení se zapojilo do výroby vánočních ozdob, andílků z šišek, které jsme použili na nazdobení vánočního stromu na OÚ Studená. Také jsme společně vyrobili zimní dekorace – betlém, zimní městečko a zvířátka v zimě. Vše bylo vystaveno na vánoční výstavě. Začali jsme číst novou knihu Příběhy lesních skřítků.

V prosinci si každý vyrobil čerta, v kterém našel Mikulášskou nadílku. V adventním období jsme si vánočně nazdobili naše oddělení a začali jsme vyrábět dárek pro rodiče. Letos jsme namalovali svícínky, které jsme použili do vánočního aranžmá. Dárek jsme krásně zabalili a nazdobili. Před Vánocemi napadl sníh, proto jsme často chodili na respirium bobovat, stavět sněhuláky a hrát různé hry. V týdnu před Vánocemi jsme měli vánoční nadílku. Děti dostaly spoustu nových her, panenek, lega atd. Děti byly moc spokojené. K vánoční atmosféře přispěl také zpěv koled.

V lednu na Tři krále jsme zpívali písničku, namalovali obrázek Tří králů a vyprávěli si jejich příběh. K Vánocům jsme dostali gumičky na vyrábění náramků. Do pletení se zapojily všechny děti. Děti namalovaly krásnou zimní krajinku, kterou jsme použili na výzdobu oddělení. Také jsme tvořili zimní budky a každý, kdo chtěl, tak si z látek vyrobil Paní Zimu.

Každý pátek máme ve školní družině „Hrací den“. Tento den si mohou děti zvolit, co budou dělat. Během tohoto dne si mohou vyrábět z odpadového materiálu anebo si hrát podle své představy.

Přestože do červené školní družiny dochází děti ze dvou tříd, stal se z nich dobrý kolektiv, kde si děti vzájemně pomáhají a mají mezi sebou hezký vztah.

Foto zde.

Datum vložení: 7. 2. 2024 9:57
Datum poslední aktualizace: 7. 2. 2024 10:02

dnes, sobota 27. 4. 2024
pondělí 29. 4. slabý déšť 13/6 °C
úterý 30. 4. slabý déšť 11/3 °C

Jasný měsíc v dubnu škodí květu stromů.

Když dubnový vítr do stodoly fučí, po žních díru nenajde.

Svátek má Jaroslav