Volné místo pro učitele
Hledáme učitele/učitelku na celý úvazek s nástupem od 1. září 2021.
Kategorie: 2015-16

Rok ve školní družině

V tomto školním roce jsme ve školní družině uskutečnili několik činností, které iniciovaly samy děti.

Hned na podzim byla na podnět dětí vyhlášena „LEGO – SOUTĚŽ“ na téma „Zajímavý dům“. Určitě z některých malých stavitelů budou v budoucnu architekti, protože postavené budovy byly opravdu hodně netradiční.
V zimě si děti postavily obchodní centrum a bylo zajímavé sledovat zejména prvňáčky, kteří se projevili jako rození obchodníci. Děti si vyrobily své peníze a u bankomatu byla neustále fronta zájemců. Děti se této hry nemohly nabažit. Obchodní činnost byla v provozu celou zimu a tržby neustále stoupaly.
Na jaře jsme začali společně pracovat na zeměpisném kvízu „Svět má tisíc podob“. Zájemci si připravili prezentaci libovolného státu podle vlastního výběru z encyklopedie. Opět překvapili žáci nižších ročníků, kteří projevili mimořádný zájem a prezentovali takové státy, o kterých spousta lidí ani neslyšela. Prostřednictvím této aktivity jsme se dozvěděli spoustu zajímavostí z celého světa. Takže kromě úspěšných obchodníků a architektů se jistě z řad dětí v budoucnu vyloupne i několik úspěšných cestovatelů a dobrodruhů. Jarní období nám všem zpestřilo i MS v hokeji, kdy se i holky projevily jako skalní fanynky a odbornice na hokej.
Začátek léta a zároveň konec školního roku se koná ve znamení tří tradičních výletů. Prvňáci oslavili „Noc kostelů“ výstupem na 53 m vysokou věž Svatého Jakuba v Telči, druháci otestují své horolezecké dovednosti v lanovém centru ve Lhotce a třeťáci oslaví konec školního roku stanováním v přírodě. Červnové sluneční dny využíváme ke čtení v přírodě, kdy starší žáci předčítají mladším.
Celkově se v letošním školním roce s dětmi ve školní družině pracovalo moc dobře, protože drtivá většina se projevovala velice samostatně, iniciativně a kreativně. Tak doufáme, že v příštím školním roce se zase sejdeme a s novými prvňáčky vytvoříme prima tým.

Naše úspěchy

5 / 2021