Zdroj: https://www.zsstudena.cz/index.php?a=2011-12/vylet-5.tridy-2  •  Vydáno: 22.6.2012 9:07  •  Autor: Jaroslava Všohájková

Výlet 5. třídy

Byl čtvrtek půl deváté ráno a všichni čekali před školou s koly. Pan školník nám odvezl věci a my jsme vyrazili. První zastávka byla v Němčicích, kde čekala Martina Krátká a Pavlína Stránská. Poté jsme zabočili a jeli po polní cestě kde se Vláďa Dvořák se vyboural. Měl male odřeniny, nic vážného . Další zastávka byla v Jeníkově, kde nastoupila Kamila Kalenská a dále jsme projížděli jinými vesnicemi, až jsme se dostali do kempu.

Tam jsme se ubytovali a šli se vyblbnout na hřiště. Za dvě hodiny jsme opět vyrazili. U Jindřichova Hradce jsme nastoupili do úzko kolejky a jeli zpět do kempu. Někteří šílenci se šli koupat, jiný moudří lidé si jen cachtali nohy a ty normální do rybníka ani nevlezli. Za chvíli jsme šli na večeři, měli jsme kuře s rýží. Hned co nám slehlo jsme připravovali táborák, na kytaru hráli Vláďa Dvořák a pan Kotoun. Potom Petra Waldová učila zbytek třídy tančit country. V devět byla večerka, tak jsme zalezli do chatek a samozřejmě, že v devět jsme spát nešli. Někteří usnuli v deset a jiný o půlnoci. Noc byla děsivá, protože se po kempu šířilo, že někdo chatky vykrádá. Druhé ráno bylo deštivé. V osm byla snídaně, byly švédské stoly. Po snídani kluci jezdili po kempu a zanedlouho jsme vyrazili. Cesta zpět byla hrozná, jeli jsme pořád do kopce a nejhorší byl ten v Němčicích. Potom jsme šťastně dorazili do cíle, ve škole jsme si vzali věci a šli domů. Každému se to líbilo, ale čtyři z naší třídy nejeli a tak přišli o bezva zábavu. Děkujeme také pánům Přikrylovi a Belšánovi. Bez nich by tenhle výlet nebyl.

Adéla Popelínská