Zdroj: https://www.zsstudena.cz/index.php?a=aktuality-sd/projektovy-den-sd-17.6.2019-keramicka-dilna-debolin  •  Vydáno: 1.7.2019 7:43  •  Autor: Admin

PROJEKTOVÝ DEN ŠD – 17. 6. 2019 – Keramická dílna Děbolín

Projektový den byl tematicky zaměřen na práci v keramické dílně Děbolín. Zde každý účastník samostatně řešil úkol – výrobu závěsného keramického ptáčka. Kurz vedla paní Romana Hulíková. Děti byly vedeny k samostatnému zpracování úkolu, za který nesly zodpovědnost.

Děti obdržely vykrojeného ptáčka z keramického plátu a jejich úkolem bylo dle vlastního rozhodnutí si ptáčka nazdobit. Zde si děti samostatně znázornily oko, křídlo a zobáček. Pak došlo ke zdobení, kde si děti mohly vybrat různá tiskátka, raznice a krajky. Dalším úkolem bylo zhotovení závěsných ozdob. Zde děti obdržely dva kousky keramické hlíny a jejich úkolem bylo vytvořit kuličku, z ní následně placku a pak z ní vykrojit libovolný tvar.  Tento tvar si děti nazdobily. Vše si řádně označily svým monogramem.

Po celou dobu byli účastníci projektu vedeni k samostatnému řešení daného úkolu, vzájemné spolupráci a respektu. Rozvíjeli zde komunikační dovednosti, svou tvořivost, aktivitu a fantazii.

Projektový den děti zaujal. Zúčastnilo se ho 40 dětí. Všichni mezi sebou spolupracovali a plnili zadané úkoly. Na výrobcích bylo poznat, jak některé děti se snaží, ale i jak někteří nejsou schopni pracovat samostatně a postupovat podle pokynu výtvarnice.